Direct billing – co jest jest?

Direct billing – co jest jest?

Direct billing to jedna z najbardziej nowoczesnych metod płatności, która pozwala w szybki sposób uzyskać dostęp do różnego typu usług. Dowiedz się, czym dokładnie jest Direct billing, jak działa i dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania.

Co to jest Direct billing?

Direct billing to w Polsce stosunkowo nowa usługa, która została wprowadzona w 2013 roku. Dzisiaj możliwość skorzystania z niej wprowadzona została przez wszystkie sieci komórkowe, a konsumenci coraz częściej decydują się na korzystanie z tej formy mikropłatności. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to bardzo wygodny sposób na uzyskanie dostępu do interesujących nas treści. Nie ma tutaj konieczności podawania danych karty kredytowej czy żadnego szczegółowego potwierdzania informacji. Co ważne, Direct billing pozwala zarówno na jednorazowy, jak i cykliczny dostęp do płatnych treści. Decydując się na ten ostatni, zyskujesz bardzo duży komfort, ponieważ płatność niejako dokonuje się sam. Jest to bardzo wygodne w przypadku, gdy zdecydujesz się na posiadanie regularnego dostępu do treści, których koszt jest niewielki i nie przekracza kilku złotych.

Metoda Direct billing może działać na dwa sposoby. Pierwszy z nich funkcjonuje na zasadzie post-pay. Oznacza to, że kiedy zdecydujesz się na skorzystanie z płatnej usługi lub na zakup czegoś, na przykład dostępu do treści online, dana kwota zostanie doliczona do Twojego rachunku telefonicznego po okresie rozliczeniowym, w którym korzystałeś z tej metody płatności.

Direct billing może również działać na zasadzie pre-paid. Dzieje się tak w przypadku, kiedy korzystasz z telefonu na kartę. W tej sytuacji kwota, jaką musisz zapłacić za daną usługę, zostaje odliczana z Twojego salda.

Czy warto korzystać z Direct billing?

Direct billing jest niezwykle wygodną formą płatności. Pozwala błyskawicznie skorzystać z usługi, która Cię interesuje. Wystarczy potwierdzić, że chcesz zapłacić w ten sposób, a później uregulować kwotę podczas opłacania rachunku za telefon.

Zaskakiwać może fakt, że w Polsce metoda Direct billing nadal cieszy się umiarkowaną popularnością. Obecnie jednak coraz więcej usług można zakupić właśnie w ten sposób. Direct billing warto wykorzystać w przypadku kupna gier na smartfony, dostępu do magazynów czy stron w internecie, do różnego typu aplikacji czy nawet podczas zakupu ebooków lub filmów. Metoda ta sprawdzi się również, jeśli zależy Ci na szybkim dostępie do serwisów muzycznych, takich jak Tidal czy Spotify. Ilość usług, z których można skorzystać przy pomocy Direct billing, rośnie z dnia na dzień. Dzięki temu można podejrzewać, że już niebawem tego rodzaju mikropłatności zastąpią nieco przestarzałe i o wiele mniej wygodne płatności kartą kredytową – przynajmniej w razie potrzeby uiszczenia niewielkich opłat, z którymi mamy do czynienia w przypadku płatnych treści w sieci czy aplikacji.

Korzystając z Direct billing, nie musisz obawiać się, że z Twojego konta w telefonie zniknie zbyt duża kwota, a rachunek telefoniczny negatywnie Cię zaskoczy. Zgodnie z przepisami, obowiązującymi od 2018 roku, możesz samodzielnie wybrać limit mikropłatności Direct billing – możesz ustawić maksymalną kwotę na 0, 35, 100 i 200 złotych. Jeśli tego nie zrobisz, limit zostanie ustawiony automatycznie na kwotę 35 złotych. Dzięki temu zyskujesz pewność, że kwota za mikropłatności nie przekroczy tego limitu, chyba że zmienisz go samodzielnie.

Direct billing – czas na nowe rozwiązania!

Choć Direct billing to duża rewolucja w dziedzinie płatności, a jej popularność rośnie w regularnym tempie. Jeżeli dotychczas nie byłeś przekonany do skorzystania z tej metody płatności, warto zdecydować się na nią, szczególnie jeśli korzystasz z wielu usług na swoim smartfonie lub zależy Ci na dostępie do płatnych treści. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz już przy każdej okazji podawać danych swojej karty – nie oszukujmy się, nie jest to zbyt komfortowe. Jeśli coś Cię zainteresuje, wystarczy dokonać płatności przy pomocy Direct billing i po kilku sekundach będziesz mógł cieszyć się dostępem do czegokolwiek zechcesz.

Popularne artykuły

Jak poznać cenę SMS Premium?

SMS-y już dawno przestały pełnić funkcję komunikacyjną. Dziś coraz częściej za pomocą SMS-ów można robić zakupy lub płacić za dodatkowe funkcje i usługi. Choć to sposób wygodny i łatwy, to mimo wszyst (...)

Czytaj więcej arrow right
SMS Premium i Direct Billing – porównanie metod płatności

SMS Premium to popularna metoda płatności, która znana jest chyba każdemu. Wykorzystywana jest z reguły podczas telewizyjnych loterii czy w trakcie akcji charytatywnych. Jeśli chodzi o Direct Billing, (...)

Czytaj więcej arrow right
Dlaczego warto korzystać z SMS Premium?

Jeszcze kilka lat temu SMS-y Premium kojarzone były głównie z płatnymi horoskopami, które otrzymywało się w treści SMS-a, a także z zakupem płatnych tapet i dzwonków na telefon. Ich popularność wzrosł (...)

Czytaj więcej arrow right