Czym jest Direct Billing?

Czym jest Direct Billing?
Coraz częściej w nowoczesnych technologiach wykorzystuje się możliwość płatności za pomocą urządzeń mobilnych. Coraz więcej osób zniechęconych jest zakupami, w których muszą przechodzić przez czasem długi i skomplikowany proces płatności za pośrednictwem usługi bankowości. Obecnie na polskim rynku widać ożywienie w obszarze technologii o nazwie direct billing 

Czym jest direct billing
     
Direct Billing jest usługą, która funkcjonuje na świecie już od dawna, jednak w Polsce stała się popularna dopiero od niedawna. Usługa polega na tym, iż za każdy zakup dokonywany za pośrednictwem urządzenia mobilnego, obciążany jest nasz rachunek u operatora bądź obecne saldo doładowania. Innymi słowy, kupując usługę, zapłacimy za nią w ramach rachunku za usługi operatora naszej sieci komórkowej. To wygodne rozwiązanie dostępne jest już u wszystkich polskich operatorów a coraz więcej usług oraz sklepów internetowych akceptuje tego typu formę płatności. 

Jakie są korzyści płynące z korzystania z direct billing

Główną korzyścią wykorzystania technologii direct billing jest szybkość dokonywania transakcji, oraz minimum formalności, jakie użytkownik musi dokonać podczas zakupu. Jest to doskonała opcja dla wszystkich właścicieli smartfonów, którzy z różnych powodów nie chcą instalować aplikacji bankowych na swoim smartfonie. Dzięki wykorzystaniu technologii direct billing, każda osoba bez względu na to, z usług jakiego operatora korzysta, ma możliwość skorzystania z coraz bogatszej oferty usług akceptujących direct billing. 

W jaki sposób aktywować usługę direct billing 

Aktywacja usługi direct billing jest możliwa u każdego polskiego operatora sieci komórkowej. Najłatwiejszą formą aktywacji powyższej usługi jest odpowiednia rejestracja swojego numeru telefonu na stronie internetowej direct billing. Niektóre sieci komórkowe już teraz pozwalają na automatyczne uruchomienie usługi podczas pierwszego zakupu na przykład w sklepie Google Play. W razie chęci zaprzestania korzystania z usługi, w równie prosty sposób możemy ją zdezaktywować. 

Popularne artykuły

Jak poznać cenę SMS Premium?

SMS-y już dawno przestały pełnić funkcję komunikacyjną. Dziś coraz częściej za pomocą SMS-ów można robić zakupy lub płacić za dodatkowe funkcje i usługi. Choć to sposób wygodny i łatwy, to mimo wszyst (...)

Czytaj więcej arrow right
SMS Premium i Direct Billing – porównanie metod płatności

SMS Premium to popularna metoda płatności, która znana jest chyba każdemu. Wykorzystywana jest z reguły podczas telewizyjnych loterii czy w trakcie akcji charytatywnych. Jeśli chodzi o Direct Billing, (...)

Czytaj więcej arrow right
Dlaczego warto korzystać z SMS Premium?

Jeszcze kilka lat temu SMS-y Premium kojarzone były głównie z płatnymi horoskopami, które otrzymywało się w treści SMS-a, a także z zakupem płatnych tapet i dzwonków na telefon. Ich popularność wzrosł (...)

Czytaj więcej arrow right