Direct Billing - postaw na innowacyjne i wygodne płatności

Direct Billing - postaw na innowacyjne i wygodne płatności

Direct Billing - postaw na innowacyjne i wygodne płatności

To, że powoli przemija era płatności gotówkowych, wie już każdy, jednak innowacyjne rozwiązania w obszarze cyfrowych rozliczeń, już niebawem mogą stać się realną alternatywą również dla kart kredytowych. Przykładem serwisu, który rozwija się bardzo ekspansywnie i cieszy się coraz większą popularnością na płaszczyźnie prostych i szybkich płatności, jest SimPay. W ramach pakietu usług realizowanych przez ten serwis, można dokonywać płatności za pośrednictwem SMS-ów Premium, a także za pomocą niezwykle wygodnej metody Direct Billing.

Dostęp to korzystania z tej metody jest całodobowy (24/7), dlatego w każdym momencie można nią opłacić m. in. należność za wybrane w sieci usługi przy użyciu smartfona. Dzięki Direct Billing zyskujemy możliwość zapłacenia za coraz większą gamę usług świadczonych przez różnego rodzaju internetowe serwisy rozrywkowe i użytkowe, oferujące dostęp do treści, aplikacji, ebooków, filmów czy muzyki. Bardzo praktyczną i wygodną opcją jest forma rozliczenia, ponieważ cała kwota za tego typu drobne usługi - doliczana jest do najbliższego rachunku za telefon, niezależnie od operatora sieci komórkowej (T-mobile, Orange, Plus, Play).

W przeciwieństwie do kart płatniczych, w przypadku Direct Billing nie ma konieczności podawania żadnych dodatkowych, nierzadko poufnych i wrażliwych danych. Wszystko to sprawia, że transakcje przy udziale Direct Billing charakteryzują się dużym stopniem anonimowości. Metoda ta zapewnia także bezpieczeństwo, jeśli chodzi o ryzyko wystąpienia niepożądanego przekroczenia wydatków. W Direct Billing istnieje bowiem możliwość ustalenia indywidualnego limitu dla mikropłatności (domyślnie ustawiony został on na poziomie 35 złotych).

Ten sposób płatności umożliwia dokonywanie zarówno opłat jednorazowych, jak też cyklicznych, w ramach których transakcje wykonywane są automatycznie, w oparciu o dokonane ustawienia. Można śmiało stwierdzić, że Direct Billing to usługa globalna, ponieważ można się nią swobodnie posługiwać również poza granicami kraju, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Popularne artykuły

SMS Premium i Direct Billing – porównanie metod płatności

SMS Premium to popularna metoda płatności, która znana jest chyba każdemu. Wykorzystywana jest z reguły podczas telewizyjnych loterii czy w trakcie akcji charytatywnych. Jeśli chodzi o Direct Billing, (...)

Czytaj więcej arrow right
Jak poznać cenę SMS Premium?

SMS-y już dawno przestały pełnić funkcję komunikacyjną. Dziś coraz częściej za pomocą SMS-ów można robić zakupy lub płacić za dodatkowe funkcje i usługi. Choć to sposób wygodny i łatwy, to mimo wszyst (...)

Czytaj więcej arrow right
Dlaczego warto korzystać z SMS Premium?

Jeszcze kilka lat temu SMS-y Premium kojarzone były głównie z płatnymi horoskopami, które otrzymywało się w treści SMS-a, a także z zakupem płatnych tapet i dzwonków na telefon. Ich popularność wzrosł (...)

Czytaj więcej arrow right