Direct Billing - postaw na innowacyjne i wygodne płatności

Direct Billing - postaw na innowacyjne i wygodne płatności

Direct Billing - postaw na innowacyjne i wygodne płatności

To, że powoli przemija era płatności gotówkowych, wie już każdy, jednak innowacyjne rozwiązania w obszarze cyfrowych rozliczeń, już niebawem mogą stać się realną alternatywą również dla kart kredytowych. Przykładem serwisu, który rozwija się bardzo ekspansywnie i cieszy się coraz większą popularnością na płaszczyźnie prostych i szybkich płatności, jest SimPay. W ramach pakietu usług realizowanych przez ten serwis, można dokonywać płatności za pośrednictwem SMS-ów Premium, a także za pomocą niezwykle wygodnej metody Direct Billing.

Dostęp to korzystania z tej metody jest całodobowy (24/7), dlatego w każdym momencie można nią opłacić m. in. należność za wybrane w sieci usługi przy użyciu smartfona. Dzięki Direct Billing zyskujemy możliwość zapłacenia za coraz większą gamę usług świadczonych przez różnego rodzaju internetowe serwisy rozrywkowe i użytkowe, oferujące dostęp do treści, aplikacji, ebooków, filmów czy muzyki. Bardzo praktyczną i wygodną opcją jest forma rozliczenia, ponieważ cała kwota za tego typu drobne usługi - doliczana jest do najbliższego rachunku za telefon, niezależnie od operatora sieci komórkowej (T-mobile, Orange, Plus, Play).

W przeciwieństwie do kart płatniczych, w przypadku Direct Billing nie ma konieczności podawania żadnych dodatkowych, nierzadko poufnych i wrażliwych danych. Wszystko to sprawia, że transakcje przy udziale Direct Billing charakteryzują się dużym stopniem anonimowości. Metoda ta zapewnia także bezpieczeństwo, jeśli chodzi o ryzyko wystąpienia niepożądanego przekroczenia wydatków. W Direct Billing istnieje bowiem możliwość ustalenia indywidualnego limitu dla mikropłatności (domyślnie ustawiony został on na poziomie 35 złotych).

Ten sposób płatności umożliwia dokonywanie zarówno opłat jednorazowych, jak też cyklicznych, w ramach których transakcje wykonywane są automatycznie, w oparciu o dokonane ustawienia. Można śmiało stwierdzić, że Direct Billing to usługa globalna, ponieważ można się nią swobodnie posługiwać również poza granicami kraju, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Popularne artykuły

Jak poznać cenę SMS Premium?

SMS-y już dawno przestały pełnić funkcję komunikacyjną. Dziś coraz częściej za pomocą SMS-ów można robić zakupy lub płacić za dodatkowe funkcje i usługi. Choć to sposób wygodny i łatwy, to mimo wszyst (...)

Czytaj więcej arrow right
SMS Premium i Direct Billing – porównanie metod płatności

SMS Premium to popularna metoda płatności, która znana jest chyba każdemu. Wykorzystywana jest z reguły podczas telewizyjnych loterii czy w trakcie akcji charytatywnych. Jeśli chodzi o Direct Billing, (...)

Czytaj więcej arrow right
Dlaczego warto korzystać z SMS Premium?

Jeszcze kilka lat temu SMS-y Premium kojarzone były głównie z płatnymi horoskopami, które otrzymywało się w treści SMS-a, a także z zakupem płatnych tapet i dzwonków na telefon. Ich popularność wzrosł (...)

Czytaj więcej arrow right