Dlaczego warto korzystać z SMS Premium?

Dlaczego warto korzystać z SMS Premium?
Jeszcze kilka lat temu SMS-y Premium kojarzone były głównie z płatnymi horoskopami, które otrzymywało się w treści SMS-a, a także z zakupem płatnych tapet i dzwonków na telefon. Ich popularność wzrosła w czasie emisji pierwszego sezony Big Brothera, który cieszył się w Polsce ogromną popularnością. To właśnie przy pomocy SMS-ów Premium można było głosować na swojego ulubionego bohatera programu. Dzisiaj mało kto pamięta o płatnych dzwonkach, tapetach czy nawet i pierwszym Big Brotherze. Okazuje się jednak, że metoda płatności, jaką są SMS-y Premium, ma się świetnie. Dowiedz się, dlaczego warto korzystać z SMS-ów Premium. 

SMS Premium – jak to działa?


Sposób działania SMS Premium jest bardzo prosty. Są to wiadomości o podwyższonej opłacie, korzystające ze specjalnego zakresu numerów skróconych. Nadawca, który chce wysłać takiego SMS-a, musi ponieść dodatkową opłatę, z reguły w wysokości kilku złotych. Co bardzo istotne, opłaty są tutaj takie same dla wszystkich – nie ma znaczenia operator czy taryfa abonamentowa. Z reguły za SMS-a Premium należy zapłacić 1,2,3 lub 5 złotych plus VAT, choć zdarzają się wiadomości, które kosztują nieco więcej. 

SMS-y Premium wykorzystywane są przede wszystkim przy różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Jak pokazują badania, aż 70% użytkowników decyduje się na wykorzystanie tego rodzaju akcji przy pomocy płatnych SMS-ów. Oprócz tego SMS-y Premium wykorzystywane są w czasie loterii, quizów czy konkursów. Od kilku lat jednak, wraz z rosnącą popularnością tej metody, przy pomocy SMS Premium można wykupić dostęp do gier, aplikacji, filmów, muzyki czy artykułów w internecie. 

Ważne zmiany przepisów – jak wpłynęły na SMS Premium?


Na początku 2018 roku Rada Ministrów przyjęła przygotowany w Ministerstwie Cyfryzacji projekt zmian w Prawie telekomunikacyjnym. Miał on na celu zakończenie nadużyć, do których dochodziło przy wykorzystaniu usługi SMS Premium. Najważniejszym założeniem projektu było wprowadzenie limitów: 0 złotych, 35 zł, 100 zł i 200 zł. W zależności od progu, opłata po jego przekroczeniu nie może być pobierana. Oprócz tego firmy, które korzystają z SMS Premium, mają obowiązek informacyjny wobec każdego klienta. Musi on zaakceptować tę metodę płatności, zanim z niej skorzysta. Zmiany przyniosły dużo dobrego – skończyły się nadużycia, a SMS-y premium zaczęły cieszyć się większym zaufaniem. Do 2017 roku w Polsce działało aż 600 firm, które korzystało z SMS-ów Premium, a dziś liczba ta jeszcze bardziej wzrosła. 

Dlaczego warto korzystać z SMS Premium?


Powodów, dla których warto korzystać z SMS Premium, jest wiele. Jednym z nich jest wysokie bezpieczeństwo. Nie ma tutaj konieczności podawania danych z karty kredytowej – wystarczy SMS, aby otrzymać dostęp do płatnej usługi. To doskonała alternatywa dla metody płatności, jaką jest karta kredytowa – szczególnie podczas dalekich podróży czy w czasie korzystania z ogólnodostępnych sieci Wi-Fi, gdzie ryzyko ataku hakerów jest bardzo wysokie. 

Innym powodem, dla którego warto korzystać z SMS Premium, jest ogromny komfort. W przypadku płatności kartą kredytową trzeba poświęcić przynajmniej kilka minut na podanie numeru karty, danych osobowych, numeru CVV i daty ważności. Nie zawsze każdy ma na to czas i warunki, aby wypełnić formularz w internecie. Jeśli chodzi o SMS Premium, nie ma tutaj potrzeby podawania żadnych danych. Wystarczy szybki SMS, aby uzyskać dostęp do wybranych treści. 

Wbrew wielu opiniom, w przypadku SMS Premium nie ma ryzyka, że z konta zostanie pobrana inna kwota, niż podejrzewano. Pula skróconych numerów jest ograniczona i na podstawie samego numeru można wywnioskować, ile będzie kosztował SMS. Informację tę można znaleźć w internecie, również na większości stron www operatorów. 

SMS-y Premium – oszczędność czasu i bezpieczeństwo


Jak widać, SMS Premium to bardzo nowoczesny i wygodny sposób dokonywania mikropłatności, który cechuje się wysokim bezpieczeństwem. Osoby, które nie są przekonane do tego typu płatności powinny jak najszybciej zmienić zdanie – w końcu SMS Premium to wręcz idealna alternatywa dla płatności kartą kredytową czy innych rodzajów płatności online. Liczba firm, które oferują klientom taką metodę płatności stale rośnie – podobnie jak jej popularność. 

Popularne artykuły

Jak poznać cenę SMS Premium?

SMS-y już dawno przestały pełnić funkcję komunikacyjną. Dziś coraz częściej za pomocą SMS-ów można robić zakupy lub płacić za dodatkowe funkcje i usługi. Choć to sposób wygodny i łatwy, to mimo wszyst (...)

Czytaj więcej arrow right
SMS Premium i Direct Billing – porównanie metod płatności

SMS Premium to popularna metoda płatności, która znana jest chyba każdemu. Wykorzystywana jest z reguły podczas telewizyjnych loterii czy w trakcie akcji charytatywnych. Jeśli chodzi o Direct Billing, (...)

Czytaj więcej arrow right
Dlaczego warto korzystać z SMS Premium?

Jeszcze kilka lat temu SMS-y Premium kojarzone były głównie z płatnymi horoskopami, które otrzymywało się w treści SMS-a, a także z zakupem płatnych tapet i dzwonków na telefon. Ich popularność wzrosł (...)

Czytaj więcej arrow right