deb

Pomoc dla partnerów

 • Czy osoba prywatna może skorzystać z waszych usług?

  Tak.

  Oferta SimPay skierowana jest zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. 

  Partnerzy prywatni z uzyskanych przychodów rozliczani są za pomocą umowy-zlecenie, a firmowi za pomocą faktur VAT.

 • Jak wygląda, oraz ile trwa proces weryfikacji konta?

  Każdy nasz nowy partner, po założeniu konta zobowiązany jest do wykonania przelewu na nasz rachunek wysokości: 1 zł. Jest to opłata jednorazowa. Na życzenie partnera, jest możliwość zawarcia pisemnej umowy.

 • Jaki jest koszt utrzymania konta w serwisie Simpay?

  Utrzymanie konta jest bezpłatne. Nie zależnie czy na Twoim koncie zostaną dokonane jakiekolwiek transakcje, Simpay nie pobierze od Ciebie żadnych opłat.

 • Czy mogę usunąć konto?

  Tak, w momencie braku wystąpienia jakiejkolwiek transakcji. Simpay jest zobowiązany do przechowywania danych partnera do 5 lat od daty ostatniej operacji na koncie.

 • Co to jest SMS Premium?

  SMS Premium to są wiadomości tekstowe o podwyższonej płatności. Usługa polega na wysłaniu wiadomości o odpowiedniej treści, na 4- lub 5-cyfrowy numer specjalny. Po wysłaniu SMS-a rachunek telefoniczny użytkownika zostaje obciążony właściwą kwotą. W zależności od ceny SMS-a Premium to przeważnie od kilku do kilkunastu złotych.

  SMS-y typu Premium to idealny sposób na dokonanie szybkich, drobnych płatności (tzw. mikropłatności) za usługi, np. dostęp do płatnych treści w internecie, zakup wirtualnej waluty czy mobilnych wersji czasopism. Płatności można dokonać w każdej chwili, niezależnie od pory dnia, dzięki czemu SMS-y Premium cieszą się ogromną popularnością.

 • Jakie możliwości oferują płatności SMS Premium

  W tej kwestii jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Za pomocą SMS Premium możesz oferować dobra cyfrowe, przeprowadzać ankiety i głosowania, udostępniać dostęp do płatnych części Twojego serwisu, przeprowadzić konkurs albo stworzyć swój własny czat.

  Jeżeli Twój pomysł jest inny, nic nie stoi na przeszkodzie aby go zrealizować. Świadczymy specjalne dedykowane rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów.

 • Jak mogę przyjmować płatności za pomocą SMS Premium?

  Przyjmowanie płatności za pomocą SMS Premium jest niezwykle proste. Po zarejestrowaniu się w serwisie Simpay, otrzymasz możliwość ustawienia swojej własnej treści SMS (Np. SIM.PREMIUM). Osoba wysyłająca wiadomość SMS o Twojej treści na jeden z specjalnych 4 lub 5-cyfrowych numerów, zostanie obciążona właściwą kwotą, oraz otrzyma 8 znakowy kod za pomocą którego potwierdzi w Twoim serwisie opłacenie zamówienia. 

 • Jaką stawkę prowizji otrzymam za SMS?

  Każdy nowy partner, od początku otrzymuje stawkę 50%. Prowizja liczona jest od wartości netto wiadomości SMS. Przykładowo: Za SMS o wartości 5 zł netto (6,15 z VAT), otrzymasz 2,50 zł netto (3,08 zł z VAT)

  Im większy będzie generowany ruch, tym większą uzyskasz stawkę prowizji. Po szczegóły, zapraszamy do zapozania się z działem Rozliczenia oraz naszym Regulaminem.

 • Ceny SMS Premium

  W swojej ofercie mamy dostępne wszystkie stawki (Od 0,50 zł do 25 zł netto) SMS obsługiwane przez Polskich operatorów komórkowych. Numery premium SMS podzielone są na te przeznaczone dla treści dla osób powyżej 18 lat (treści i materiały o charakterze erotycznym) i pozostałe ogólne.

  Lista numerów oraz wartość SMS są przedstawione w naszym Regulaminie.

 • Czy mam dostęp do dokładnych statystyk, z podziałem na poszczególne usługi?

  Tak. Simpay oferuje niezwykle rozbudowane statystyki, z zaawansowaną wyszukiwarką za pomocą której będziesz w stanie sprawdzić ile prowizji uzyskałeś w danym okresie, z jakiej usługi oraz filtrować na poszczególne numery.

 • W jaki sposób mogę podłączyć mój serwis z waszym system?

  Simpay udostępnia specjalną dokumentacje API, gdzie w szczegółowy sposób został opisany proces komunikacji między SimPay, a Twoim serwisiem.

  Jeżeli nie znasz się na programowaniu, zalecamy skorzystanie z usług programisty, lub zapraszamy do indywidualnego kontaktu.

 • Jakie informacje należy podać na stronie www?

  Każdy nasz partner, zobowiązny jest do zamieszczenia na swojej stronie internetowej:

  - Ceny brutto (z podatkiem VAT) za połączenie z numerem SMS Premium
  - Regulamin Simpay dla klienta końcowego
  - Adresu e-mail do składania reklamacji przez użytkowników serwisu
  - Informacji o dostawcy usług mikropłatności SMS (Zobacz Materiały Graficzne

 • Chce świadczyć nietypową usługę z wykorzystaniem SMS Premium

  Jesteśmy otwartą firmą, z zespołem ambitnych osób których celem jest zrewolucjonizowanie rynku płatności SMS Premium. 

  W przypadku innowacyjnych projektów, zapraszamy do indywidualnego kontaktu. Wspólnymi siłami dojdziemy do wyboru najkorzystniejszej metody współpracy.

 • Jaka jest minimalna wypłata środków?

  Każdy użytkownik może wypłacić dowolną kwotę zdobytą na swoim koncie w systemie. Nie posiadamy żadnych limitów czy minimalnej kwoty wypłaty. Jedynym ograniczeniem co do możliwości wypłaty środków jest okres karencji od ostatniej zleconej dyspozycji - 24 godziny. W tym czasie zgłoszenie kolejnej wypłaty nie jest możliwe.

 • Jak działają wypłaty w SimPay?

  Głównym atutem naszej oferty, jest możliwość wypłaty 80% zgromadzonych środków w dowolnym momencie. Pozostała część, zostanie wypłacona po zakończeniu okresu rozliczeniowego.

  Przykład
  Partner do dnia 10 Marca zgromadził prowizje wysokości 2000 zł netto. Zlecając dyspozycje wypłaty, partner w ciągu 24 godzin otrzyma 1600 zł, przy czym pozostała część środków (400 zł) zostanie rozliczona po zakończeniu okresu rozliczeniowego (Na początku kwietnia).

 • Co to jest okres rozliczeniowy?

  W Simpay wszyscy nasi partnerzy są rozliczani w tzw. okresach rozliczeniowych. Okres rozpoczyna się każdego pierwszego dnia miesiąca o godzinie 00:00:00, a kończy się ostatniego o 23:59:59.

  Następnie po zakończeniu okresu, do 5 dni roboczych generowanych jest raport sumujący wszystkie zgromadzone środki za SMS Premium, na podstawie którego partner zobowiązny jest do wystawienia faktury. Czas oczekiwania na wypłatę to 5 dni roboczych.

 • Jaki jest czas oczekiwania na wypłatę?

  Wypłata środków (50%) w trakcie okresu rozliczeniowego: do 24 godzin

  Generowanie raportu: do 5 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego

  Czas oczekiwania na wypłatę po zakończeniu okresu: do 5 dni roboczych od momentu dostarczenia faktury.

 • Jak naliczany jest VAT?

  Wszystkie ceny SMS są wyrażane w wartościach netto. Jeżeli partner jest zwolniony z podatku VAT, Simpay wypłaca kwotę netto. Dla partnerów, którzy są płatnikami VAT, każda wypłata zostanie powiększona o 23% podatek VAT.

  Przykład

  Cena SMS - 5 zł netto (6,15 zł z VAT). Prowizja dla partnera (50%):

  Który jest płatnikiem VAT - 2,50 zł netto (3,08 zł brutto)
  Który nie jest płatnikiem VAT - 2,50 zł brutto

 • Co to jest Fraud?

  Fraud jest to obciążenie zwrotne, które stwierdza operator komórkowy. Powstaje on najczęściej w momencie braku uregulowania rachunku telefonicznego przez klienta partnera. Operator ma czas na nałożenie Fraudu do 6 miesięcy kalendarzowych. Simpay ma prawo do podjęcia środków z konta partnera w przypadku wystąpienia Fraudu.

  Fraud następuje najczęściej przy wysyłce bardzo dużej ilości SMS Premium. Simpay, aby przeciwdziałać potencjalnym nadużyciom, wprowadził limity maksymalnej sumy transakcji w ciągu doby oraz miesiąca kalendarzowego z jednego numeru telefonicznego (250 zł / 1000 zł netto).

 • Czy mogę przetestować działanie usługi, bez weryfikowania konta?

  Tak. Aby założyć konto, wymagamy podania loginu, hasła oraz adresu e-mail. Po rejestracji, otrzymasz możliwość zdefiniowania nowej usługi. Będziesz mógł ją sprawdzić za pomocą wiadomości SMS wysłanych z Panelu Partnera. 

  Uwaga! Wiadomości wysyłane z telefonu komórkowego nie będą księgowane do czasu zweryfikowania konta oraz usługi.

 • Czy mogę wysyłać testowe SMS-y?

  Tak. Partner w Simpay ma możliwość wysyłania testowych wiadomości SMS z poziomu Panelu Partnera

 • Czy moje dane są bezpieczne?

  Wszelkie informacje przekazywane przez naszych partnerów są zabezpieczone i przechowywane przy użyciu nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej. Za bezpieczeństwo wszelkich danych odpowiada nasz zespół techników, który na bierząco monitoruje działanie całego systemu. Dane osobowe naszych partnerów przetwarzane są zgodnie z sasadami GIODO.

 • Kto ma dostęp do moich danych?

  Dane naszych partnerów nie są udostępniane osobom postronnym.

  Dostęp do nich posiada wyłącznie wykwafilikowana kadra administratorów Simpay.

 • Zabezpieczenia stosowane przy obsłudze transakcji SMS Premium

  Wszystkie transakcje dokonywanie za pomocą Simpay są szyfrowane poprzez protokuł SSL. Są dodatkowo kodowane poprzez nasz autorski system bezpieczeństwa.

  Komunikacja na poziomie Klient, Operator oraz Simpay odbywa się poprzez wewnętrzną ukrytą sieć. Żadna nie powołana osoba nie jest w stanie przechwycić jakichkolwiek informacji. Jesteśmy świadomi że powierzają nam Państwo wrażliwe dane oraz pieniądze, stąd niezwykle dużą wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa.

Zarejestruj się już teraz...

Załóż konto

...i zacznij zarabiać!