Płatności SMS Premium, czy przelew bankowy?

Jest to odwieczny dylemat usługodawców, czy metody płatności ograniczyć tylko do przelewu bankowego, czy również rozszerzyć o płatności sms premium.

Przelew bankowy jest to klasyczna metoda rozliczeń która towarzyszy nam od lat. W dobie internetu, gdzie liczy się każda sekunda powstały w pełni zautomatyzowane systemy sprzedażowe które są korzystne zarówno dla sprzedawców, i konsumentów. Sprzedaż można prowadzić nieprzerwanie całą dobę, a potrzeba bezpośredniego kontaktu ogranicza się tylko w ważnych sprawach.

Aby klient mógł otrzymać zamawiany towar, bądź usługę, sprzedawca musi otrzymać informacje o dokonanej wpłacie. W taki sposób powstały firmy specjalizujący się w mikropłatnościach online, umożliwiający przyjmowanie przelewów z wszystkich banków za niewielką prowizją.

W krajach zachodnich niezwykle dużą popularnością cieszą się płatności za pomocą karty kredytowej, ze względu bezpieczeństwo po sprzedażowe które gwarantują banki.

W przypadku gdy firma nie dostarczy zamawianego produktu, bądź usługi - konsumentowi przysługuje prawo złożenia reklamacje bezpośrednio do swojego banku, a ten następnie za pomocą tzw. „Chargeback” dokonuje zwrotu pieniędzy jeżeli sprzedawca nie będzie wstanie wyjaśnić przyczyn problemów z realizacją zamówienia.

Mimo dominacji przelewów bankowych, Polacy coraz chętniej zaczynają posługiwać się kartą kredytową w sieci.

A co w przypadku jeżeli klient nie posiada rachunku bankowego?

Tutaj z pomocą przychodzą nam płatności sms premium, czyli możliwość zapłaty przez telefon komórkowy.

Klient, aby opłacić zamówienie musi wysłać wiadomość SMS o podwyższonym koszcie, na specjalny cztero lub pięcio cyfrowy numer. W wiadomości zwrotnej otrzymuje kod zwrotny, dzięki któremu możemy autoryzować zamówienie.

Płatności SMS, niezależnie od pory dnia, są księgowane natychmiastowo. Stąd są idealną dodatkową opcją płatności, z myślą o osobach nie posiadających konta bankowego.

Samo przyjmowanie płatności za pomocą SMS jest niezwykle proste. W pierwszej kolejności należy wybrać firmę oferującą usługi mikropłatności SMS, zarejestrować się aby otrzymać możliwość zdefiniowania swojej własnej treści SMS (np. SIM.PREMIUM).

Kolejnym krokiem jest określenie ceny za poszczególną wiadomość, i podłączenie swojego serwisu do systemem płatności.

Po pozytywnej akceptacji przez administracje serwisu, jesteśmy gotowi do przyjmowania wpłat za pomocą telefonu komórkowego.